BONUS 200 USD

“Early Bird” – prihlásenie sa do konca kalendárneho roka

Zľava 100 USD

Za výcvik American red Cross po zľave zaplatíte iba 150 USD

Školenie zadarmo

U nás máte kurz Pool Operatora úplne zadarmo

Platené nadčasy

Ponúkame garantované, dobre ohodnotené platové podmienky

Aké sú dátumy zamestnania u High Sierre Pools, Inc?

Presný začiatok a koniec práce je dohodnutý so zástupcom HSP na Slovensku (Michal Gaško) a potvrdený HSP centrálou a to vydaným dokumentu Job Offer.

Aký je najskorší dátum príchodu a odchodu na apartmán u HSP kde budem ubytovaný?

Najskorší dátum príchodu je 21. májs a odchod po hlavnej sezóne je najneskôr 11. septembra

Kedy mám prísť pred začatím práce?

Je potrebné prísť min. 1 deň pred dátumom začatia práce uvedenom na Job Offer. Ideálne je prísť 2-3 dni pred začatím práce.

Čo ak môj prílet mešká v prípade posunu letov?

Ak tvoj let má meškanie, telefónne číslo je uvedené v príletových informáciách, čím skôr je potrebné oznámiť zmenu času príletu, pretože každého plavčíka vyzdvihujeme v dohodnutý čas a letisko. Následne sa dohodne vyzdvihnutie v upravený čas.

Ako zaplatím za nájom, zálohu apartmánu a plavčícku uniformu?

Postupne priebežne leta sa strháva prislušná finančná čiastka z výplaty, ktorá je každé 2 týždne. Na začiatku obdrží každý plavčík podrobnosti o celkove čiastke a jej splácanie.

Zabezpečí HSP vyzdvihnutie z letiska po prichode do USA?

Áno, na začiatku sezóny sa vyzdvihuje zástupcami HSP z daných letísk. Odporúčané prílety sú od pondelka do štvrtka medzi 9:00 am a 3:00 pm.

V dátumoch od 20. mája do 11. júna vyzdvihujú HSP zástupcovia v časoch od 9:00 am do 12:00 pm (polnoci) každý deň z nasledovných lokalít:

 • pre Washington DC(Virginia a Maryland) oblasť z: Dulles International Airport (IAD)*, Reagan National Airport (DCA), Rosslyn Metro Station, Union Station alebo Greyhound station.
 • pre New Jersey a Southern Connecticut oblasť z: New York LaGuardia (LGA) a John F. Kennedy (JFK).
 • pre Delaware oblasť z: Philadelphia (PHL) Airport.
 • pre Massachusetts a Northern Connecticut oblasť z: Boston Logan (BOS) Airport, Greyhound bus alebo Amtrak train stations

V dátumoch pred 20. májom a po 11. júny vyzdvihujú HSP zástupcovia od pondelka do soboty (v nedeľu NIE) od 9:00 am do 6:00 pm z nasledovných lokalít:

 • pre Washington DC(Virginia a Maryland) oblasť z: Regan National Airport (DCA), Rosslyn Metro station, Union Station alebo Greyhound station.
 • pre New Jersey a Southern Connecticut oblasť z: New York LaGuardia (LGA) a John F. Kennedy (JFK).
 • pre Delaware oblasť z: Philadelphia (PHL) Airport.
 • pre Massachusetts a Northern Connecticut oblasť z: Boston Logan (BOS), Greyhound bus alebo Amtrak train stations.
* Pred 20. májom a po 11. júny plavčíci prichádzajúci na Dulles International Airport (IAD) majú zatelefonovať hneď po prílete a ísť ihneď 5A Dulles‐DC autobusom na Rosslyn Metro Station kde budú vyzdvihnutý.

Ak priletím do New Yorku a mám prácu dohodnutú v DC, Virginia alebo Maryland oblasti, môže ma niekto vydvihnúť?

Nie! Ale je možné vyzdvihnutie, keď príde plavčík do oblasti Washington DC. Plavčíci majú zodpovednosť prísť do oblasti, tam kde majú prácu a tam budú následne vyzdvihnutý.

Možem bývať v blízkosti svojho bazéna?

Bývanie pre plavčíkov je neďaleko prideleného bazéna. V závislosti od vzdialenosti bazéna plavčík ide do práce pešo, bicyklom, miestnou dopravou, prípadne autom. Supervisor poskytne všetky informácie ako sa dostať k bazénu.

Čo si potrebujem priniesť so sebou na apartmán kde budem bývať?

HSP poskytuje čiastočne zariadené apartmány s komplet kuchynským vybavením, špeciálne nafukovacie matrace na spanie, posteľné prádlo (plachta, vankúš, deka), stôl, stoličky a pevnú telefónu linku určenú pre miestne hovory. Internet nie je zabezpečený, ale môžu si ho plavčíci zabezpečiť od lokálnych poskytovateľov. Ak plavčíci potrebujú iné veci, je potrebné si ich priniesť alebo zakúpiť v miestnych obchodoch po príchode. Odporúčame priniesť vlastnú posteľnú plachtu, ktorá má gumičku po obvode, uterák a iné veci na osobnú potrebu.

Možem mať aj druhú prácu (second job)?

Každý second job podlieha schváleniu naším vedením, nemá prekážať naším rozpisom v práci a aby bolo dodržané podmienky pre Work and Travel USA programu.

Koľko hodín za týždeň budem pracovať?

Nadčasy sú podmienené dobre vykonanou prácou, v každom štáte je iný plat a iná hladina na nadčasy, ktoré sú upresnené v pracovnej zmluve a v Job Offer. Zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí medzi 46 až 55 hodín týždenne, kde 40 hodín je za základnú mzdu a všetko čo je odrobené nad 40 hodín je považované za nadčas, ktorý sa platí 1,5 násobkom. Sú týždne kedy sa pracuje viac, inokedy menej, hlavne na začiatku a konci letnej sezóny je veľa hodín, čiže na konci leta priemerný počet odpracovaných hodín má zodpovedať počtu hodín v zmluve a Job Offer v závislosti od oblasti.

Koľko hotovosti si mám priniesť do USA?

Pre každý prípad je odporúčané si priniesť 400 USD v hotovosti.

Kedy dostanem prvú výplatu (paycheck)?

Plavčíci dostanú prvý paycheck 2-3 týždne po začatí práce, potom následne každé dva týždne, výplatný deň je každý druhý pondelok.

Aká bude moja adresa bývania?

Presná adresa bývania bude plavčíkom známa po príchode, avšak adresu bazéna majú uvedenú v Job Offer, čiže bývanie je zadelené v tom okolí.
Pre vízové účely sa dočasne môže udávať adresa HSP offices:
 • pre Washington DC, New Jersey a Delware oblasť – 2704 Columbia Pike, Arlington VA 22204
 • pre Massachusetts a Connecticut oblasť – 100 Magazine Street, Unit #4, Boston MA 02119
 • pre Richmond/Hampton/Virginia Beach oblasť – 11504‐A Jefferson Ave., Newport News VA 23601

Aktívne spolupracujeme: